Joga na bulwarach
W niedzielę, 3 września, w godz. 11.00-13.30 zapraszamy mieszkańców na otwarte zajęcia jogi, które odbędą się na bulwarze Pattona, obok pawilonu Muzeum nad Wisłą MSN. Na amatorów tej techniki ćwiczeń czeka niezapomniany widok, świeże powietrze i relaks.
Harmonogram spotkania
Kochasz jogę? A może dopiero myślisz o tym, by jej spróbować? Szukasz zdrowej i bezpiecznej formy ruchu? Chcesz nauczyć się oddychać, relaksować, zarządzać stresem? Masz siedzący tryb życia i często bolą cię plecy? Regularna praktyka jogi to źródło zdrowia, energii i spokoju, bez względu na predyspozycje fizyczne.
Niezależnie czy jesteś osobą praktykującą jogę, czy dopiero chcesz zacząć, projekt „Joga na Bulwarach” dedykowany jest dla każdego, kto chce spróbować swoich sił w tej technice, bez względu na wiek i poziom zaawansowania.
W programie trzy sesje jogi dla każdego:
- godz. 11.00 – wstęp do jogi Iyengara – prowadzi Adam Ramotowski (Joga Foksal i Joga Bracka) oraz Artur Filipowicz (Jogart),
- godz. 12.00 – wstęp do Ashtanga jogi – prowadzi Ewa Jaros (Astanga Yoga Studio) oraz Przemek Nadolny (Yoga Republic),
- godz. 13.00 – wstęp do Bikram jogi – prowadzi Marta Hodgdon (Bikram Joga Warszawa).
Dla komfortu ćwiczeń zachęcamy do zabrania ze sobą własnych mat do jogi. Osoby, które dopiero planują rozpocząć tę przygodę będą mogły skorzystać z mat dostarczonych przez Stowarzyszenie Porozumienie Szkół Jogi.
Organizatorem wydarzenia jest m.st. Warszawa we współpracy ze Stowarzyszeniem Porozumienie Szkół Jogi.
Joga liczy sobie ponad 5 000 lat i rozwinęła się na terenie Indii. Na początku XX wieku została na nowo odkryta, a od końca XX wieku przeżywa olbrzymi rozkwit.
Joga oznacza stan wewnętrznej równowagi i dobrostanu psycho-fizycznego. Obecnie znana jest we wszystkich częściach świata i praktykowana przez setki milinów osób każdego dnia na całym świecie. Badanie opublikowane w The Guardian w 2017 roku mówi o 38 milionach osób w samych Stanach Zjednoczonych, regularnie praktykujących jogę w profesjonalnych szkołach.
Dzięki swojej uniwersalności, ponadczasowości i skuteczności joga przekroczyła wszelkie bariery społeczne i kulturowe: płci, koloru skóry, światopoglądu, religii, pochodzenia społecznego czy wieku. Okazała się być niezastąpionym remedium na problemy współczesnych ludzi, takie jak stres, otyłość czy depresja. Dlatego ONZ ustanowiła Międzynarodowy Dzień Jogi, promując ją jako narzędzie promocji zdrowia i pokoju.
Redaktor naczelny portalu. Absolwent Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.