Julia Przyłębska z nagrodą! Chodzi o wyrok TK ws. aborcji!

Julia Przyłębska otrzymała Nagrodę im. Grzegorza I Wielkiego za 2020 rok. Chodzi przede wszystkim o dokonanie jakim było orzeczenie zakazujące tzw. aborcji eugenicznej. Co ciekawe, to właśnie to orzeczenie wywołało w całej Polsce falę protestów. 

Fot. Wikipedia/ Autorstwa Stanisław Loba – http://trybunal.gov.pl/fileadmin/content/sedziowie/Przylebska.jpg, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70142811

Nagrodę im. Grzegorza I Wielkiego przyznaje gazeta „Nowe Państwo”, która jest czasopismem społeczno-politycznym, o orientacji konserwatywnej. To właśnie ono zdecydowało o przyznaniu wyróżnienia prezes Trybunału Konstytucyjnego, Julii Przyłębskiej.

Julia Przyłębska otrzymała nagrodę za rok 2020, w szczególności za orzeczenie zakazujące tzw. aborcji eugenicznej. W uzasadnieniu podkreślono, że jest to wyraz docenienia odwagi nie tylko Julii Przyłębskiej, ale i pozostałych sędziów TK.

„Istnienie w polskim prawie zapisu pozwalającego uśmiercać nienarodzone dzieci z powodu choroby było powodem do wstydu. Takie rozwiązanie, poza tym, że bezduszne i okrutne, nawiązuje wprost do norm państw totalitarnych”

-oceniło „Nowe Państwo”.

Przypomnijmy, orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego przez większość Polaków nie zostało dobrze odebrane. Nowe przepisy zakazują aborcji, nawet w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu. Z tego powodu od października wciąż trwają protesty w całym kraju.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c