Jurek Owsiak spotkał się w Rafałem Trzaskowskim. „Wszyscy po tym spotkaniu wyszliśmy pełni dobrej energii zabierając się do pracy”

Dziś rano Rafał Trzaskowski spotkał się z Jurkiem Owsiakiem, prezesem fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także jego żoną Lidią, która jest dyrektorem ds. medycznych fundacji. Spotkanie miało na celu omówienie tzw. „4 punktów Owsiaka”.

By Zorro2212 – Praca własna, CC BY-SA 3.0.

Wizyta przedstawicieli WOŚP w Urzędzie Miasta Warszawy miała pomóc w dobraniu odpowiedniej profilaktyki i opieki zdrowotnej i nakłonieniu samorządowców do walki o system mogący sfinansować te działania. Chodzi głównie o leczenie osób w podeszłym wieku, profilaktyka onkologiczna, pediatrię i szerszą edukacje z udzielania pierwszej pomocy. Według Owsiaka to właśnie samorządy mogą najlepiej i najszybciej zadziałać w tym kierunku.

Prezydent Warszawy zadeklarował swoją pomoc i ma zorganizować spotkanie z samorządowcami, które pomoże w realizacji tych planów.

„Chcemy wygrać dla wszystkich dobrą profilaktykę i dobrą opiekę zdrowotną. Tak dużo wszyscy razem już zrobiliśmy, że teraz będziemy mieli prawo wymagać, aby ta opieka była skuteczna, dotykalna, prawdziwa. Wszyscy po tym spotkaniu wyszliśmy pełni dobrej energii zabierając się do pracy. Za kilka dni będziecie mogli przeczytać dokładnie, o co dokładnie w każdym z tych punktów chodzi i jak chcemy to realizować”

-napisał zadowolony ze spotkania Jerzy Owsiak.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c