Już dziś inauguracja szczepień służb mundurowych! Gdzie się odbędzie?

Już dziś o godzinie 14:00 zainaugurowane zostaną szczepienia służb mundurowych w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym. Wezmą w nim udział komendanci służb podległych MSWiA lub ich zastępcy, a także zastępca dyrektora generalnego Służby Więziennej. 

Fot. Shutterstock

Dziś pierwszy dzień szczepień służb mundurowych. Oficjalna inauguracja będzie miała miejsce w Szpitalu Narodowym o godzinie 14:00. Jak przekazał wiceszef spraw wewnętrznych i administracji, wezmą w niej udział komendanci służb podległych MSWiA, tj. Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa, lub ich zastępcy, a także zastępca dyrektora generalnego Służby Więziennej.

Błażej Poboży wyjaśnił, że jako pierwsi dawki otrzymają komendanci i zastępca dyrektora, a następnie pozostali zgromadzeni funkcjonariusze. Dodaje również, że chętnych funkcjonariuszy służb mundurowych do zaszczepienia się przeciwko COVID-19 jest w granicach 60-70 procent. Wiceszef MSWiA podkreślił, że są to szczepienia dobrowolne.

Szczepienia w Polsce rozpoczeły się pod koniec grudnia. W pierwszej kolejności mógł z nich skorzystać m.in. personel medyczny. W styczniu ruszyły szczepienia populacyjne, a jako pierwsi otrzymali dawki seniorzy w wieku powyżej 70 lat.  Rejestracja na szczepienie wśród funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy w Narodowym Programie Szczepień należą do grupy 1c, ruszyła na początku marca.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c