Już dziś pierwsi pacjenci trafią do szpitala na Stadionie Narodowym!

Jak przekazał szef Kancelarii Premiera, dziś pierwsze osoby trafią do szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. Wczoraj pacjent już pojawił się w placówce, jednak był to pacjent testowy. 

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, przekazał w rozmowie z TVP Info, że od dziś do szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym mogą już zostawać przyjmowani pacjenci. Wszystko dzięki wyczekiwanemu uzyskaniu zdolności operacyjnej. Od piątku trwały tam szkolenia środowiskowe i odbywało się załatwianie spraw formalno-prawnych. Stąd opóźnienie z otwarciem placówki.

Pierwszy pacjent pojawił się już we wtorek, ale jak dodaje Dworczyk, był to pacjent testowy. Od dziś do szpitala trafią osoby, które zmagają się z wirusem SARS-CoV-2 i potrzebują hospitalizacji. Jako pierwsi będą to osoby przebywające obecnie w innych szpitalach w Warszawie i na Mazowszu.

Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym jest filią szpitala MSWiA w Warszawie. W pierwszym etapie ma dysponować 300 łóżkami dla pacjentów z COVID-19. Docelowo miejsc ma być 1200, w tym 100 łóżek OIOM-owych. Druga taka placówka w stolicy ma powstać w hali EXPO XXI.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c