Już jutro organizowany od lat Onkobieg. Ale w tym roku w innej formie

W niedzielę odbędzie się organizowany od 13 lat Onkobieg na Ursynowie. Z powodu koronawirusa nie będzie on w formie tradycyjnej. Uczestnicy będą biec indywidualnie, a celem jest zebranie jak największej kwoty dla osób chorujących na nowotwór. 

Fot. Pixabay

W tym roku akcja jest ogólnoświatowa. Aby wziąć udział należy pokonać jak najdłuższy dystans w dowolnym miejscu. Należało się wcześniej zarejestrować i zadeklarować dystans. W tym roku zapisało się 1,5 tysiąca uczestników.

Start odbędzie się o 7 rano i potrwa do 13:00. W tym czasie należy przejść lub przebiec dystans, który się zadeklarowało w maksymalnie 60 minut. Wtedy kilometry, które biegacze pokonają zostaną przeliczone na złotówki od sponsorów.

Onkobieg to od lat organizowana akcja charytatywna, która odbywała się na terenie Onkologii. Organizatorem jest Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma. Dzięki pieniądzom zyskanym w akcji pomoc otrzymało 240 pacjentów chorujących na nowotwory.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c