Już wkrótce trzecia dawka szczepionki dla wszystkich?

Wiceminister zdrowia mówił dziś o trzeciej dawce szczepionki przeciwko COVID-19. Podkreślił, że najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu zapadnie decyzja Rady Medycznej o dopuszczeniu przyjęcia jej dla wszystkich osób powyżej 18 roku życia.

Fot. Pexels

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przekazał informację na temat dzisiejszej liczby zakażeń koronawirusem, która wyniosła ponad 1,5 tysiąca. To wzrost w porównaniu z ubiegłym poniedziałkiem o 70 procent! Jak podkreślił w TVP wiceszef resortu, najważniejsze są wciąż szczepienia.

Na antenie Polskiego Radia 24 zapytany został natomiast o rozszerzenie grupy osób, które będą mogły przyjąć trzecią dawkę szczepionki na wirusa SARS-CoV-2. Jak wyjaśnił, jeszcze w tym tygodniu będzie decyzja Rady Medycznej o dopuszczeniu możliwości przyjęcia przypominającej dawki szczepionki przeciw COVID-19 dla osób powyżej 18 roku życia. Ocenił, że to kwestia „dwóch, trzech dni”.

Przypomnijmy, Europejska Agencja Leków dwa tygodnie temu wydała taką rekomendację. W tej chwili w Polsce dotyczy ona osób powyżej 50 roku życia oraz pracowników ochrony zdrowia mających bezpośredni kontakt z pacjentem. Dawka przypominająca ma poprawić, utrwalić i przedłużyć ochronę po szczepieniu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c