Już wszystko jasne nie będzie tramwajów z Polski! Umowa będzie podpisana z Hyundaiem

Obowiązkowa kontrola uprzednia prezesa Urzędu Zamówień Publicznych została zakończona i nie wykazała żadnych uchybień i naruszeń przepisów w przetargu Tramwajów Warszawskich. A to oznacza, że podpisanie umowy na nawet 213 nowych tramwajów dla Warszawy będzie możliwe jeszcze w czerwcu.

Fot. Tramwaje Warszawskie

Teraz czekają nas tylko formalności, jak na przykład złożenie przez producenta gwarancji należytego wykonania umowy, ustalimy także datę podpisania tej umowy. Spodziewam się, że nastąpi to bardzo szybko, prawdopodobnie jeszcze w czerwcu. Nowe wagony wyjadą na nowe trasy np. do Wilanowa czy na Gocław. Pojadą także po tych które istnieją. W zamówieniu podstawowym kupimy 123 tramwaje i jeżeli znajdziemy pieniądze, to także 90 w ramach opcji. Razem do 213 pojazdów. Cena jaką zaproponował Hyundai Rotem Company za te 213 tramwajów, to około 1 mld 800 mln zł netto. Była to jedyna oferta jaka mieściła się w naszym kosztorysie. Z uwagi na różne potrzeby przewozowe kupujemy kilka rodzajów tramwajów, o różnej długości, jednokierunkowe i dwukierunkowe. Wszystkie oczywiście będą niskopodłogowe, co oznacza, że będę przyjazne niepełnosprawnym i opiekunom z dziećmi w wózkach. Będzie w nich klimatyzacja i monitoring – mówi Prezes Tramwajów Warszawskich, Wojciech Bartelski.

Zakup uzyskał częściowe dofinansowanie z funduszy UE. Tramwaje w ramach zamówienia podstawowego wybrany producent powinien dostarczyć do końca 2022 roku, a w ramach opcji do końca 2023 roku. Dostawy wagonów rozpoczną się w ciągu 22 miesięcy od podpisania umowy.

Tramwaje Warszawskie używają obecnie niemal 530 tramwajów i składów tramwajowych jeżdżących w parach. 311 wagonów, czyli aż 59% floty tramwajowej to wagony niskopodłogowe. Dzięki naszemu zakupowi pasażerowie będą częściej mogli podróżować niskopodłogowymi, wygodnymi wagonami. Już dziś Warszawa, wśród miast eksploatujących tramwaje, może się pochwalić najwyższym w Polsce procentowym udziałem wagonów niskopodłogowych kupowanych jako nowe.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.