Kaczyński o demonstrantach: „Sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, dopuszczają się poważnego przestępstwa”

Prezes Prawa i Sprawiedliwości postanowił skomentować ostatnie wydarzenia w kraju. Prezes PiS Jarosław Kaczyński po raz pierwszy zabrał głos odnośnie wyroku, który wydał Trybunał Konstytucyjny. Kaczyński wzywa do obrony kościołów. W sprawie wyroku nie pozostawia złudzeń:

„Ten wyrok jest całkowicie zgodny z konstytucją co więcej świetle konstytucji innego wyroku w tej sprawie być nie mogło” – mówi prezes Prawa i Sprawiedliwości.

„Tego wyroku nie można zmienić w trakcie obowiązywania obecnej konstytucji” – mówi Jarosław Kaczyński.

O demonstrantach prezes PiS powiedział:

„Ten wyrok stał się dzisiaj powodem albo pretekstem do gwałtownych wystąpień społecznych, wystąpień które przebiegają wystąpień które przebiegają przy ten szczególnej sytuacji. Mamy ciężkie stadium epidemii COVID, mamy stan w którym wszelkiego rodzaju zgromadzenia powyżej 5 osób są zakazane. mamy stanowczym te demonstrację będą z całą pewnością kosztowały życie ludzi. Ci którzy to niech wzywają ale i tak że niektórzy z nich uczestniczą sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, więc dopuszczają się przestępstwa,  poważnego przestępstwa” 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c