Kaczyński wprost o niezaszczepionych: „Tak, mogą spodziewać się obostrzeń”

Wicepremier Jarosław Kaczyński był pytany o obecną sytuację epidemiologiczną. Potwierdził, że niezaszczepieni mogą spodziewać się obostrzeń.

Fot. Warszawa w Pigułce

Wicepremier i prezes Prawa i Sprawiedliwości pytany był przez PAP o obecną, a także przyszłą sytuację epidemiologiczną.

Polityk przyznał, że odmowa zaszczepienia to nie kwestia wolności, a skrajny egoizm. Dodał, że sam jest zaszczepiony i nie miał z tego powodu żadnych skutków ubocznych. Wicepremiera zapytano wprost czy dla niezaszczepionych będą wprowadzone dodatkowe obostrzenia. – Tak, mogą spodziewać się obostrzeń. Państwo musi robić wszystko co możliwe, aby chronić swoich obywateli przed zarazą. Nie można ulegać tym, którzy mają kłopot z analizą sytuacji i zbyt niski poziom empatii. Politycy muszą brać odpowiedzialność za trudne decyzje i ponosić ich ryzyko. Jesteśmy w stanie w ciągu tygodnia zaszczepić 5 milionów ludzi – zapewnił.

Wypowiedź jest zbieżna w tym, co dzieje się w Europie. W Grecji, Francji, Portugalii i we Włoszech wprowadzono zakaz wstępu do restauracji i obiektów publicznych bez okazania certyfikatu szczepień. Podobne obostrzenia mają być wprowadzone w Wielkiej Brytanii i Niemczech. W Czechach i w Szwecji wprowadzono obowiązek legitymowania się na granicy paszportem Covidowym lub negatywnym testem.

Jak informuje rząd, jak dotąd przynajmniej pierwszą dawką zaszczepiono 18 572 928 osób. W pełni zaszczepionych jest 17 818 502 osoby.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c