Kaczyński z kotwicą Polski Walczącej. Powstańcy: „Jesteśmy głęboko oburzone”

„Jesteśmy głęboko oburzone faktem, że Jarosław Kaczyński ośmielił się wystąpić przeciwko tak słusznie demonstrującym młodym Polkom i Polakom, mając przypięty znaczek Polski Walczącej. Nie ma do tego znaku żadnego prawa. Wykorzystywanie tego znaku w takiej sytuacji jest dla nas niedopuszczalne” – napisały uczestniczki Powstania Warszawskiego, cytowane przez „Gazetę Wyborczą”.

Fot. PIS

Pod oświadczeniem podpisały się Anna Jakubowska „Paulinka”, Wanda Traczyk Stawska „Pączek”, Hanna Stadnik „Pętelka”, Anna Przedpełska Trzeciakowska „Grodzka” i Krystyna Zachwatowicz Wajdowa „ Czyżyk”.

„W szczególności musimy bronić polskich kościołów musimy i bronić za każdą cenę” – powiedział w wieczornym wystąpieniu prezes Prawa i Sprawiedliwości.

„Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich którzy nas wspierają do tego by wzięli udział w obronie kościoła, w obronie tego co dziś jest atakowane, jest atakowane nieprzypadkowo bardzo często tylko tak jak widać na elementy przygotowania być może nawet wyszkolenia.

Ten atak jest atakiem który ma zniszczyć Polskę, ma doprowadzić do triumfu sił, których władza w gruncie rzeczy zakończyć historię narodu polskiego tak jak , jak dotąd go żeśmy postrzeganie tego narodu który jest naszym narodem który mamy w naszych umysłach w naszych sercach, który jest przedmiotem polskiego patriotyzmu. Brońmy Polski” – powiedział Jarosław Kaczyński.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c