Kajetan P. chciał zabić ponownie! Szokujące słowa oskarżonego

Ewa Leszczyńska-Furtak, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Warszawie przekazała RMF FM, że sąd przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowaniu 3-miesięcznego aresztu wobec Kajetana P. Decydujący wpływ na taką decyzję mają słowa samego oskarżonego, który przyznał, że chciał zabić ponownie.

Fot. KGP

Fot. KGP

Teoretycznie więc Kajetan P. pozostanie więc w areszcie do 25 maja. Teoretycznie, bowiem w praktyce wiadomo, że sąd przedłuży tymczasowy areszt do czasu zakończenia procesu. Inne czynniki, które zadecydowały o areszcie oskarżonego to grożąca mu wysoka kara, obawa ucieczki i konieczność poddania go badaniom psychiatrycznym.

Wojciech Sołdaczuk, p. o. Rzecznika Prasowego Prokuratury Okręgowej w Warszawie mówił wcześniej, że oskarżony zostanie skierowany na badania psychiatryczne na okres około 4 tygodni. Biegli z zakresu psychiatrii i psychologii będą mogli stwierdzić czy oskarżony w chwili popełnienia czynu był poczytalny. Jeżeli nie był w stanie się kontrolować, sprawa zostanie umorzona, a on sam umieszczony w zamkniętym ośrodku psychiatrycznym i poddany leczeniu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.