Kajetan P. chciał zabić ponownie! Szokujące słowa oskarżonego

Ewa Leszczyńska-Furtak, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Warszawie przekazała RMF FM, że sąd przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowaniu 3-miesięcznego aresztu wobec Kajetana P. Decydujący wpływ na taką decyzję mają słowa samego oskarżonego, który przyznał, że chciał zabić ponownie.

Fot. KGP

Fot. KGP

Teoretycznie więc Kajetan P. pozostanie więc w areszcie do 25 maja. Teoretycznie, bowiem w praktyce wiadomo, że sąd przedłuży tymczasowy areszt do czasu zakończenia procesu. Inne czynniki, które zadecydowały o areszcie oskarżonego to grożąca mu wysoka kara, obawa ucieczki i konieczność poddania go badaniom psychiatrycznym.

Wojciech Sołdaczuk, p. o. Rzecznika Prasowego Prokuratury Okręgowej w Warszawie mówił wcześniej, że oskarżony zostanie skierowany na badania psychiatryczne na okres około 4 tygodni. Biegli z zakresu psychiatrii i psychologii będą mogli stwierdzić czy oskarżony w chwili popełnienia czynu był poczytalny. Jeżeli nie był w stanie się kontrolować, sprawa zostanie umorzona, a on sam umieszczony w zamkniętym ośrodku psychiatrycznym i poddany leczeniu.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]