Kamil Durczok zatrzymany przez policję. Może mu grozić wieloletnie więzienie

Kamil Durczok został zatrzymany w związku ze sprawą podrobienia dokumentów przedstawionych przez niego w banku. Autentyczność podpisu miała zakwestionować jego była żona – informuje tvp.info.

Fot. Dariusz Śmigielski/Dziennik Łódzki (Polska Press/East News)

Sprawa sięga 2009 roku, kiedy to Kamil Durczok ubiegał się o kredyt w jednym z banków. Miał być on przeznaczony na zakup domu w Szczyrku.

Jako poręczenie dziennikarz przedstawił dwa weksle na kwotę ponad 2 mln franków szwajcarskich i ponad 300 tys. zł. Weksle podpisane były przez niego i jego ówczesną żonę.

Jak dowiedział się portal tvp.info, prokuratura podejrzewa Kamila Durczoka o sfałszowanie podpisu byłej żony w celu uzyskania kredytu. Była żona złożyła zawiadomienie dopiero wtedy, gdy dowiedziała się, że jest osobą poręczającą kredyt, „gdy bank wezwał ją do spłaty zaległej należności jej byłego męża”. Kiedy biegły stwierdził, że podpisy nie zostały sporządzone przez kobietę, kolejne zawiadomienie w tej sprawie złożył bank.

Obrońca dziennikarza powiedział, że podobnie, jak przy niedawnej sprawie, jego klient zezwala na publikacje swojego wizerunku oraz danych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.