Kamil Stoch na podium! Dyskwalifikacja Norwega dała mu drugie miejsce!

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w dzisiejszym konkursie Pucharu Świata w rumuńskim Rasnovie. Finałowa próba pozwoliła mu awansować z 9 pozycji na 2. Pierwsze miejsce zajął Japończyk Ryou Kobayashi.

Fot. Warszawa w Pigułce

Jeszcze kilka dni temu Polacy niepokoili się formą Kamila Stocha, który gorzej radził sobie podczas ostatnich skoków w Zakopanem. Jak się okazało, zupełnie niepotrzebnie. Dziś Polak zajął drugie miejsce podczas konkursu Pucharu Świata, który odbywa się w Rasnovie, w Rumunii.

Zdyskwalifikowany ze względu na nieprzepisowy kombinezon został lider mistrzostw, Norweg Halvor Egner Granerud. Dzięki niemu Polak przeskoczył z trzeciego na drugie miejsce. Pierwsze miejsce zajął Japończyk Ryou Kobayashi, a trzecie Karl Geiger.

Do finałowej rundy awansowało sześciu Polaków. Kamil Stoch poradził sobie z nich wszystkich najlepiej, skacząc 97,5 metra i awansując z zajmowanego wcześniej 9 miejsca. Dawid Kubacki był czwarty, a Piotr Żyła piąty.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c