„Kandydatka” na prezydenta Warszawy chce zlikwidować bramki w metrze!

„Zbędne bramki w Metro Warszawskie muszą być zlikwidowane Czyli wszystkie 

„Hanna Gronkiewicz-Waltz od blisko 12 lat wraz ze swoimi zastępcami nadal nie domyśliła się, że bramki w metrze:
 nie weryfikują czy ktoś wchodzi na strefę biletową z opłaconą usługą za przejazd (bo przecież są przejściówki, windy i boczne wejścia)
 powodują niepotrzebne kolejki przed wejściem na peron metra
 oprócz braku korzyści powodują zbędne wydatki związane z serwisowaniem i obsługą maszyn
 są zbędnym ogranicznikiem na drodze pasażerów” – czytamy na profilu kandydatki na Facebooku. 

Poszukaliśmy kilku informacji o Pani Klarze:

Klara Łęcką urodziła się 3 maja 1974 roku w warszawskiej dzielnicy Żoliborz. W 2000 roku ukończyła studia ekonomiczne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W czasie studiów działała w kole naukowym, z którym aktywnie podejmowała inicjatywy na rzecz rozwoju edukacji w polskich szkołach wyższych.

W latach 2000-2005 zajmowała się doradztwem dla polskich firm, które chciały poszerzać swoją działalność gospodarczą na sąsiednie rynki. Dzięki jej pracy, wiele polskich firm i przedsiębiorstw prywatnych uzyskało partnerów handlowych z zagranicy i dobrze funkcjonują na rynku do dzisiaj.

Od 2005 do 2010 roku pełniła rolę eksperta ds. zarządzania w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego wprowadzając wiele rozwiązań, które pozwoliły na bardziej efektywne zarządzania urzędem. Właśnie dzięki jej zaleceniom pokontrolnym w UMWZ zaoszczędzono 30% publicznych pieniędzy, które wcześniej były marnotrawione przez nieefektywną politykę zarządzania poszczególnymi komórkami organizacyjnymi.

Już na studiach aktywnie zajmowała się sprawami warszawskiego samorządu i pomaga mieszkańcom Warszawy. Jako studentka została wybrana do społecznej Rady Osiedla Żoliborza Dziennikarskiego w której aktywnie działała i podejmowała wiele inicjatyw społecznych, takich jak: zwracanie uwagi Radzie Miasta na potrzebę utworzenia planów zagospodarowania przestrzennego, integrowanie lokalnej społeczności poprzez organizowanie Dnia Sąsiada oraz walka przeciwko nieuczciwej eksmisji lokatorów.

Jej długoletnia społeczna praca i poświęcenie w Radzie Osiedla przyniosła wiele korzyści dla mieszkańców dzielnicy Żoliborz i Bielany,
m.in. dzięki jej akcji mającej na celu ochronę Parku Kępa Potocka przed zabudową. Działając oddolnie wraz z mieszkańcami zablokowała bezprawne działania deweloperów i władz miasta, które miały na celu zniszczenie tego pięknego parku oddzielającego bloki mieszkalne od Wisłostrady.

Obecnie od 2014 roku jest radną m.st. Warszawy i aktywnie działa z ruchami miejskimi, lokalnymi stowarzyszeniami i mieszkańcami na rzecz Warszawy. Wraz z mieszkańcami i organizacjami lokalnymi zwraca uwagę na problemy, które lekceważą kluby radnych powiązanych z ugrupowaniami partyjnymi. Wielokrotnie podejmowała inicjatywy happeningów walki ze smogiem, przeniesieniem wysypiska śmieci z Radiowa poza Warszawę oraz zwracała uwagę na niebezpieczne powiązania władz miasta z aferą reprywatyzacyjną.

Klara Łęcka od urodzenia związana jest z Warszawą, ma męża lekarza i troje dzieci. Wielokrotnie potrafiła pokazać, że wiele się da zrobić w Stolicy, jednak potrzebna jest większa integracja społeczna, którą można oddziaływać na politykę lokalną.

(Kandydata Klara Łęcka jest postacią wykreowaną dla celów naukowych i jej działania w kanałach społecznościowych są realizowane w ramach zajęć grupy studentów UKSW)

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.