Kapitan Wrona wraca do LOT! Choć w nieco innej roli

Kapitan Tadeusz Wrona zasłynął, jako bohater, który mimo awarii podwozia, bezpiecznie posadził samolot na pasie. Niedawno został zwolniony z LOT, a teraz przywrócony do pracy. Choć w nieco innej roli.

By Ralf Lotys (Sicherlich), CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=20563927

Kapitan Tadeusz Wrona zasłynął, jako bohater po awarii jednego z silników w samolocie.

Pilot bezpiecznie posadził maszynę na ziemi, pomimo tego, że podwozie nie zostało wysunięte.

Niedawno LOT zwolnił pilota twierdząc, że osiągnął on przewidziany przepisami wiek, gdzie nie powinno się latać. Dodano, że tak wyglądają przepisy Unii Europejskiej.

Tadeusz Wrona zapowiedział jednak pozew do sądu i przywrócenie stosunku pracy. W końcu LOT przeprowadził rozmowy z kapitanem i doszli do porozumienia.

„PLL LOT zawarł z panem kapitanem Tadeuszem Wroną umowę dotyczącą współpracy na nowych warunkach, która umożliwia mu między innymi szkolenie kandydatów na pilotów w ramach LOT Flight Academy, jak również promowanie marki LOT na różnego rodzaju sympozjach, konferencjach, wykładach oraz spotkaniach rekrutacyjnych” – poinformowała linia w komunikacie – „Rozpoczęcie tej współpracy będzie możliwe po powrocie pana kapitana Tadeusza Wrony ze zwolnienia lekarskiego” – dodaje spółka.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.