Kawiarnia z księgarnią w „Zodiaku”? Nic z tego nie będzie. Zero zgłoszeń do konkursu!

Zodiak – uznany za architektoniczną dumę – miał przyciągnąć rzesze zainteresowanych, m.in. dzięki zrealizowaniu koncepcji kawiarnio-księgarni. Nic z tego nie będzie. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty – do konkursu nie zgłosił się żaden oferent!

Fot. UM Warszawa

Pawilon przez długi czas stał opuszczony i niszczał. Po dokonanej rewitalizacji, efekt odbudowy okazał się imponujący, postawiono bowiem na lekką konstrukcję i elegancką architekturę, zaś wnętrze przyozdobiono mozaikami.

Odnowiony „Zodiak” został doceniony i uzyskał Nagrodę Architektoniczną Prezydenta Warszawy w kategorii „Najlepszy budynek użyteczności publicznej”. Mimo wkładu w odnowę konstrukcji, miejsce nie cieszy się taką popularnością, na jaką liczył Ratusz. Stąd pomysł najmu części budynku, która miała służyć jako kawiarnia z funkcją księgarni.

Rzeczywistość boleśnie zweryfikowała ową koncepcję, bowiem żaden z oferentów nie zgłosił się do ogłoszonego konkursu. Jak zapowiada Urząd Miasta, konkurs zostanie ogłoszony ponownie. Czy tym razem skutecznie? Czas pokaże.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.