Kiedy decyzja o możliwości szczepienia dzieci? Rzecznik MZ informuje!

Obecnie szczepionkę przeciwko COVID-19 może przyjąć młodzież powyżej 12 roku życia. Jednak już wkrótce ma to się zmienić. Kiedy w Polsce będzie można szczepić również młodsze dzieci? O tym mówił rzecznik Ministerstwa Zdrowia. 

Fot. Shutterstock

W tej chwili szczepionkę na koronawirusa można przyjąć po ukończeniu 12 roku życia, korzystając z preparatu należącego do koncernu Moderna lub Pfizer/BioNTech. Jak wynika z badań, szczepionki są skuteczne i bezpieczne. Jednak już wkrótce kryteria wiekowe mogą się zmienić.

Jak przekazał rzecznik Ministerstwa Zdrowia, wstępne dane potwierdzają blisko 100 procent skuteczności szczepionki przeciw COVID-19 u dzieci między 5 a 12 rokiem życia. Jeśli Europejska Agencja Leków wyda rekomendację, już w listopadzie rząd będzie mógł podjąć decyzję o możliwości szczepień tej grupy również w naszym kraju.

W tej chwili wyniki badań klinicznych zostały przekazane do EMA. Decyzja powinna być podjęta jeszcze pod koniec tego miesiąca lub na samym początku listopada.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c