Kiedy dzieci wrócą do szkół? Minister podaje datę!

Minister edukacji i nauki przekazał, że jeśli będzie to możliwe chciałby, aby 12 kwietnia dzieci wróciły do nauki stacjonarnej. Wszystko jednak zależy od rozwoju trzeciej fali pandemii koronawirusa w Polsce, której skala jest póki co ogromna. 

fot. Pexels

Do 11 kwietnia ze względu na wprowadzenie dodatkowych obostrzeń spowodowanych rozwijającą się trzecią falą COVID-19, w całym kraju wszyscy uczniowie kontynuują naukę online. Dotyczy to również dzieci z klas I-III, które po feriach zimowych jako jedyne wróciły do szkół.  Wyjątkiem są szkoły specjalne oraz przedszkola.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek był dziś rano gościem w Polskim Radiu 24. Szef resortu zaznaczył, że ma nadzieję na powrót dzieci do szkół 12 kwietnia. Stanie się tak, o ile będzie to możliwe z uwagi na uwarunkowania pandemiczne. Wytłumaczył, że dzieci wrócą do nauki stacjonarnej wtedy, kiedy ustąpi trzecia fala epidemii COVID-19.

Przemysław Czarnek dodał też, że wszyscy nauczyciele, którzy zarejestrowali się na szczepienia, w większości zostali już zaszczepieni. W tej chwili oczekują jedynie ci, którzy wcześniej przekładali otrzymanie szczepionki ze względu na swój stan zdrowia lub ci, którzy zapisali się w uzupełniającej fazie rejestracji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c