Kiedy skończą się upały? Urząd Miasta: nieprędko

„Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają, że także w tym tygodniu, od 10 do 15 sierpnia, nad Warszawą będzie przechodzić fala upałów, sięgających 36°C.” – przestrzega warszawiaków Urząd Miasta.

Termometr. Fot. Pixabay

Termometr. Fot. Pixabay

Urząd Miasta zamieścił komunikat informujący o upałach:

Prognozuje się temperaturę maksymalną od 30°C do 36°C, temperaturę minimalną od 17°C do 21°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska jest bardzo duża i wynosi 95%.

Przypominamy i prosimy mieszkańców miasta, aby:
–    ograniczyli przebywanie w godzinach południowych na nasłonecznionym, otwartym terenie do niezbędnego minimum.
–    nosili nakrycia głowy chroniące twarz i głowę przed nadmiernym nagrzaniem,
–    ubierali luźne ubranie o jasnych kolorach, zakrywające możliwie jak największą powierzchnię ciała,
–    osoby mające problemy z chorobami układu krążenia oraz seniorzy ograniczyli wyjścia z budynków, szczególnie w godzinach 10-15,
–    pili regularnie duże ilości płynów, minimum 2 litry dziennie (najlepiej wody mineralnej, niegazowanej), unikali spożywania alkoholu.

Prosimy także pamiętać o czworonogach w mieście, którzy tak samo jak ludzie cierpią z powodów upałów. Jednocześnie informujemy, że w siedmiu miejscach w centrum miasta ustawione zostały kurtyny wodne.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c