Kiedy szczepienia 30 i 40-latków? Wiceminister odpowiada!

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przekazał, że żywi nadzieję, że do tegorocznych wakacji zaszczepionych będzie już około 60-70% wszystkich Polaków. 

Fot. Shutterstock

Od grudnia trwają w Polsce szczepienia przeciwko COVID-19. W tej chwili mamy już trzy preparaty. Jest to szczepionka koncernu Moderna, Pfizer i AstraZeneca. Jednak ze względu na wciąż pojawiające się opóźnienia w dostawach, pojawiają się pytania kiedy uda się zaszczepić odpowiednią ilość populacji, tak aby można było mówić o wygranej z pandemią.

Wiceminister zdrowia podczas rozmowy z Polskim Radiem zaznaczył, że ma nadzieję, że do wakacji uda się zaszczepić około 60-70 procent Polaków. Zapytany został również o to, kiedy odbędą się szczepienia dla 30-latków i 40-latków. Odpowiedział, że liczy na to, że stanie się to w drugim kwartale roku. Dodał, że ma nadzieję, że wtedy pojawią się odpowiednie ilości szczepionek.

Waldemar Kraska zaznaczył także, że firmy produkujące szczepionki zapowiadają duże dostawy dawek do naszego kraju, a Polska jest doskonale na nie przygotowana, jeśli chodzi o względy logistyczne. Dlatego, kiedy tylko się one faktycznie pojawią, mamy dużą szansę wrócić na „dobre tory” i zaszczepić wszystkich, którzy będą tego oczekiwać, w jak najszybszym czasie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c