Kiedy szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat? Wiceminister podaje daty!

Wiceminister zdrowia przekazał na antenie Telewizji Republika, że szczepionki dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat dotrą do Polski już 13 grudnia. Natomiast od 16 grudnia planowane jest uruchomienie szczepień dla tej grupy wiekowej.

Fot. Shutterstock

W rozmowie z Telewizją Republika wiceminister zdrowia przekazał najnowsze informacje dotyczące szczepień najmłodszych dzieci, czyli tych w wieku od 5 do 11 lat. Szczepionki mają dotrzeć do Polski już w przyszłym tygodniu, 13 grudnia. Jak podkreślił Kraska, nowe mutacje atakują także osoby młode, które coraz ciężej przechodzą chorobę.

Dlatego już od 16 grudnia planowane jest uruchomienie szczepień dla tej grupy wiekowej. Waldemar Kraska wyjaśnił, że dzieci otrzymają mniejszą dawkę niż dorośli, ponieważ dzieci lepiej odpowiadają na szczepienie, wytwarzając dużo więcej przeciwciał. Odstęp pomiędzy pierwszą a drugą dawką wynosi trzy tygodnie, tak samo jak w przypadku dorosłych.

Przypomnijmy, Komisja Europejska zatwierdziła szczepionkę koncernu Pfizer/BioNTech przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat po tym, jak Europejska Agencja Leków wydała pozytywną rekomendację. Jak wyjaśniała agencja, korzyści ze stosowania szczepionek u dzieci w wieku 5-11 lat przewyższają ryzyko, szczególnie w przypadku osób, u których występują choroby zwiększające ryzyko ciężkiego przebiegu zakażenia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c