Kiedy wypadną dni wolne od szkoły? Oto kalendarz na rok 2024/2025

Już w najbliższy poniedziałek, 2 września rozpocznie się nowy rok szkolny, a uczniowie po długiej przerwie powrócą do podstawówek i liceów. Jak co roku wielu z nich szybko zatęskni za dniami wolnymi od nauki, jednak w najbliższym roku czeka nas wiele takich okazji

Fot. Shutterstock

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami i oficjalnie rozpocznie się 2 września, w poniedziałek. Najbliższe dni wolne wypadną we Wszystkich Świętych, które to będziemy obchodzili w piątek, 1 listopada, co daje nam dłuższy weekend. Kolejny długi weekend wypadnie 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości. To bowiem będzie miało miejsce w poniedziałek.

W następnej kolejności nastąpi przerwa świąteczna związana z Bożym Narodzeniem. Rozpocznie się ona 23 grudnia i potrwa do 1 stycznia 2025. Potem przyjdą ferie świąteczne, których cztery terminy tradycyjnie będą ustanowione dla poszczególnych województw. W tym roku będą one wyglądały następująco:

  • 20 stycznia – 2 lutego 2025 – województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie,
  • 27 stycznia – 9 lutego 2025 – województwa: podlaskie i warmińsko-mazurskie,
  • 3-16 lutego 2025 – województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie,
  • 17 – 17 lutego – 2 marca 2025 – województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Kolejna będzie wiosenna przerwa wielkanocna. W tym roku wypada między 17 a 22 kwietnia. Wolne od szkoły będzie też czwartek, 1 maja (Święto Pracy). 3 maja (Święto Konstytucji) wypada w 2025 roku w sobotę. Ponadto do 30 września dyrektorzy poszczególnych szkół mają obowiązek poinformować o dodatkowych dniach wolnych od zajęć lekcyjnych.

Ich liczba jest różna dla poszczególnych typów szkół i wynosi do 8 dni w szkole podstawowej, do 10 dni w liceum ogólnokształcącym i technikum, do 6 dni w szkole branżowej I stopnia. Najczęściej szkoły decydują, aby wolne były dni egzaminów wewnętrznych i rekolekcji. Natomiast zakończenie roku szkolnego w przyszłym roku odbędzie się 27 czerwca.

W wiosnę z kolei dodatkowo odbędą się egzaminy. Ósmoklasiści przystąpią do nich w dniach: 13 maja egzamin z języka polskiego, – 14 maja – z matematyki, – 15 maja – z języka obcego nowożytnego. Dodatkowy termin egzaminu ósmoklasisty dla uczniów, którzy nie będą mogli przystąpić do niego w terminie głównym, wyznaczono na 10-12 czerwca. Ogłoszenie wyników zostało ustalone na dzień 4 lipca 2025 roku.

Natomiast matury będą przeprowadzane 5-24 maja. Egzaminy pisemne potrwają od 5 do 22 maja, a ustne od 9 do 24 maja 2025 roku. Z kolei między 3 a 17 czerwca do egzaminów przystąpią maturzyści, którzy z przyczyn zdrowotnych lub losowych nie mogą przystąpić do egzaminów w terminie głównym.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl