Kiedy zapadnie decyzją w sprawie powrotu dzieci do szkół? Minister Czarnek odpowiada

Przemysław Czarnek przekazał najnowsze informacje dotyczące powrotu dzieci do szkół. W rozmowie z Interią zapowiedział, że decyzje będą na bieżąco korygowane, w zależności od rozwijania się epidemii w Polsce. Pewne jest jednak, że wszyscy uczniowie nie wrócą do szkół 18 stycznia. 

Fot. Pexels

W rozmowie z portalem Interia, minister edukacji zapowiedział, że w najbliższy piątek dyrektorzy szkół poznają decyzję dotyczącą terminu powrotu dzieci do nauczania stacjonarnego. Zaznaczył jednak, że wszystko zależy od sytuacji epidemicznej w kraju i w razie znacznego wzrostu liczby zakażeń, decyzje mogą być na bieżąco korygowane.

Przemysław Czarnek dodał, że na pewno wszyscy uczniowe nie wrócą do szkół w tym samym czasie. Póki co największe prawdopodobieństwo nauczania w szkołach od 18 stycznia 2021 roku dotyczy dzieci z klas 1-3.

Minister potwierdził również, że w ostatnim tygodniu ferii odbędą się masowe testowanie nauczycieli najmłodszych klas i pracowników administracji. Do tej pory zgłosiło się ich 190 tysięcy. Zaznaczył, że dla uczniów zaplanowana jest również pomoc psychologiczna związana z długim czasem izolacji i nauczania zdalnego. Dlatego stworzona została specjalna infolinia i pomoc stacjonarna.
Przemysław Czarnek zwrócił też uwagę na egzaminy w 2022 roku. Zapowiedział, że najpóźniej w czerwcu przedstawione zostaną nowe zasady obowiązujące podczas testów.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c