Kiedy zaszczepi się Agata Kornhauser-Duda? Nie skorzysta z przywilejów!

Jak przekazał prezydencki minister Andrzej Dera, Agata Kornhauser-Duda zaszczepi się przeciwko COVID-19, ale nie zrobi tego korzystając z przywilejów szczepienia dla nauczycieli. Jak tłumaczy Dera, pierwsza dama nie jest czynną nauczycielką.

Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Prezydencki minister Andrzej Dera był dziś rano pytany na antenie TVP1 o to czy Agata Kornhauser- Duda będzie szczepić się na COVID-19 „w swojej kolejności”. Chodziło o to, że pierwsza dama to była nauczycielka, a więc być może miałaby prawo do otrzymania szczepionki przed mężem, prezydentem Andrzejem Dudą.

Jak wytłumaczył minister, Agata Duda jest nieczynną nauczycielką, obecnie nie pracuje w szkolnictwie, a więc nie będzie korzystała z przywilejów nauczycieli. Przywilej dotyczy jedynie osób, które aktywnie pracują w zawodzie, mając kontakt z dziećmi.  Andrzej Dera dodał, że uważa, że nikt z kancelarii prezydenta nie będzie przeskakiwał kolejki, ponieważ trzeba uszanować to, co zaproponował rząd. Natomiast kiedy przyjdzie czas na nich, wtedy na pewno udadzą się na szczepienia.

Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień, w pierwszej kolejności są szczepione osoby z sektora ochrony zdrowia, pracownicy DPS-ów i MOSP-ów. Następnie będą to pensjonariusze domów pomocy społecznej i zakładów opiekuńczo-leczniczych, seniorzy, służby mundurowe i nauczyciele. Szczepionki na COVID-19 są darmowe, dwudawkowe i dobrowolne.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c