Kiedy zaszczepi się Jarosław Kaczyński? Szef KPRM odpowiada!

W rozmowie na antenie TOK FM szef KPRM Michał Dworczyk przekazał informację odnośnie szczepień Jarosława Kaczyńskiego na COVID-19. Prezes Prawa i Sprawiedliwości planuje zaszczepić się w swojej grupie wiekowej. 

Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Szczepienia na COVID-19 ruszyły wczoraj pełną parą. W pierwszej kolejności szczepionkę otrzymują osoby pracujące w służbie zdrowia, a następnie będą to seniorzy i osoby najbardziej zagrożone zakażeniem. Na antenie TOK FM szef KRPM zabrał głos w sprawie szczepień. Zauważył, że głównym celem jest zaszczepienie jak największej części populacji, jednak rząd nie ma konkretnych założeń co do tego ilu Polaków uda się zaszczepić w najbliższym czasie.

Został zapytany również między innymi o to kiedy Jarosław Kaczyński planuje się zaszczepić. Jak przekazał, z jego informacji wynika, ze prezes PiS zrobi to kiedy przyjdzie czas na szczepienia dla jego grupy wiekowej.  Dodał, że szczepienia to sprawa ponadpartyjna i każdy, niezależnie od poglądów powinien się na nie zgłosić. Zaznaczył, że Jarosław Kaczyński jest zdeterminowany, żeby jak najszerzej przekonywać i promować szczepienie, także niewykluczone, że zrobi to przed kamerami.

Szef KPRM przekazał, że ma nadzieję, że cały rząd się zaszczepi przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Dodał, że politycy będący jednocześnie medykami będą szczepić się publicznie. Wśród nich ma być między innymi Tomasz Grodzki, Stanisław Karczewski czy Władysław Kosiniak-Kamysz.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c