Kiedy znowu zjemy coś w restauracji, pójdziemy ze znajomymi do pubu?

Wiele osób pyta o ponowne otwarcie restauracji i pubów. Obecnie dania można zamawiać jedynie na wynos. Na spotkanie ze znajomymi w pubie nie mamy co liczyć. Obostrzenia związane z narodową kwarantanną obowiązują bowiem do 27 grudnia. 

Fot. Arkadiusz Ziolek/ East News

Od 28 grudnia rząd zapowiedział możliwe luzowanie obecnych obostrzeń. To jednak oznacza dopiero pierwszy etap wychodzenia z narodowej kwarantanny.

Pierwszym krokiem będzie podział Polski na trzy strefy: czerwoną, żółtą i zieloną. Samo wprowadzenie podziału nie oznacza jednak, że znowu pójdziemy do restauracji czy pubu by spożyć coś na miejscu a nie tak jak teraz, na wynos.

Jeżeli nasze województwo lub gmina trafi do czerwonej strefy, nic pod tym względem się nie zmieni. Gastronomia nadal będzie zamknięta. Dopiero strefa żółta umożliwia otwarcie lokalów do godziny 21. To już coś, choć reżim sanitarny nadal będzie obowiązywał.

Dopiero strefa zielona będzie oznaczała powrót do normalności. Kolacja w restauracji, czy wypad ze znajomymi do pubu bez patrzenia na zegarek. D0 27 grudnia jednak nadal wszystko pozostaje bez zmian.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c