Kierował pojazdem mimo sześciu aktywnych zakazów

W ręce wolskich policjantów wpadł 46-latek podejrzany o niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych. Mężczyzna kierował pojazdem pomimo aktywnych sześciu zakazów sądowych prowadzenia pojazdów. Jeden z zakazów sądowych był dożywotni. Mężczyzna był również poszukiwany na podstawie zarządzenia sądu w celu ustalenia jego miejsca pobytu oraz doprowadzenia go do zakładu karnego w celu odbycia kary roku pozbawienia wolności. Za to przestępstwo może grozić mu kara do dwóch lat więzienia.

Fot. Policja

Wolscy policjanci w trakcie służby skontrolowali kierującego audi. W trakcie czynności i sprawdzeń w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna ma sześć aktywnych zakazów sądowych prowadzenia pojazdów. Jeden z tych zakazów był dożywotni. Mężczyzna był również poszukiwany na podstawie zarządzenia sądu w celu ustalenia jego miejsca pobytu oraz doprowadzenia go do zakładu karnego w celu odbycia kary roku pozbawienia wolności.

46-latek został zatrzymany. Mężczyzna w trakcie dwóch lat był wielokrotnie zatrzymywany w podobnych sprawach i usłyszał łącznie ponad 50 zarzutów karnych. Tym razem po zgromadzeniu materiału dowodowego niewykluczone, że 46-latek usłyszy kolejne zarzuty. Przestępstwo dotyczące niestosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych zagrożone jest karą do dwóch lat więzienia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c