Kierowca autobusu miejskiego po spożyciu alkoholu próbował odpalić autobus. Nie udało się. Został zwolniony

Kierowca miejskiego autobusu linii 189 w niedzielę przy pętli Osiedle Górczewska zmieniając kolegę próbował odpalić autobus wcześniej musząc dmuchnąć w alkomat w autobusie. System działa tak, że jak ktoś jest w stanie upojenia alkoholowego pojazd nie odpali i tak było w tym przypadku. Na miejsce wezwano policję.

Fot. Warszawa w Pigułce

Jak się okazało kierowca miał 0,18 promila, czyli według przepisów po spożyciu alkoholu. Stan po spożyciu alkoholu (do 0,19 promila) nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami dla kierowcy. Prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2, do 0,5 promila) to wykroczenie, natomiast prowadzanie pojazdów w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo.

W MZA są specjalne przepisy, które jasno mówią, że powyżej 0,1 stężenia alkoholu są takie osoby natychmiastowo zwalniane. Tak było i w tym przypadku kierowca został zwolniony z pracy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c