Kierowca, który spowodował śmiertelny wypadek na Bielanach został zatrzymany. „Wypowiedzieliśmy wojnę piratom”

Kierowca, który spowodował śmiertelny wypadek na Bielanach został zatrzymany. Zostaną z nim przeprowadzone czynności procesowe – informuje Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

„Mamy do czynienia z pierwszym tak tragicznym wydarzeniem na tej ulicy. To o jedno zdarzenie za dużo” – mówi nadkom. Sylwester Marczak, Rzecznik Prasowy Stołecznej Policji w rozmowie z Warszawą w Pigułce – „W tym roku wypowiedzieliśmy wojnę piratom drogowym. Odebraliśmy ponad 3000 uprawień do kierowania. Wielokrotnie posyłaliśmy patrole w miejsce wypadku i karaliśmy kierowców mandatami” – dodaje.

Do zdarzenia doszło na ul. Sokratesa, niedaleko skrzyżowania z ul. Sandora Petofiego. Samochód marki bmw śmiertelnie potrącił mężczyznę. Do szpitala trafiła jeszcze kobieta i dziecko.

Na przejściu znajdowała się cała rodzina. Przed kobietą ze spacerówką, w której znajdowało się około trzyletnie dziecko szedł ojciec. Kiedy zauważył, jak w ich stronę pędzi bmw, odepchnął żonę i wózek z dala od niebezpieczeństwa, sam jednak został potrącony i odrzucony kilkanaście metrów dalej. Mimo szybko podjętej akcji reanimacyjnej poszkodowanego nie udało się uratować.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.