Kierowca potrącił rowerzystkę i uciekł. Policjanci dotarli do miejsca zamieszkania mężczyzny, ale ten już nie żył

Wyszkowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przebieg i okoliczności zdarzenie drogowego do którego doszło w Somiance. 75-letnia rowerzystka w wyniku poniesionych obrażeń została przewieziona do szpitala. Sprawca wypadku odjechał z miejsca. Policjanci ustali pojazd i podejrzewanego mężczyznę. Kiedy dotarli do jego domu okazało się, że nie żyje. Dalsze postępowanie wyjaśni to tragiczne zdarzenie.

W czwartek po godzinie 10 dyżurny wyszkowskich policjantów został powiadomiony o prawdopodobnym potrąceniu 75-letniej rowerzystki w miejscowości Somianka. Wskazywały na to m.in. uszkodzenia jednośladu. Mieszkanka gminy Somianka w wyniku zderzenia z samochodem doznała obrażeń i została przetransportowana karetką do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę lekarzy. Samochodu jak i kierowcy nie było na miejscu wypadku. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli czynności zmierzające do odnalezienia uszkodzonego auta oraz osoby, która nim kierowała. W czasie kiedy doszło do zdarzenia przez powiat wyszkowski przechodziła ulewa, wiał silny wiatr, a widoczność była znacznie ograniczona.

Kiedy mundurowi natrafili na trop od razu pojechali do miejsca zamieszkania podejrzewanego o spowodowanie wypadku mężczyzny. Wtedy okazało się, że kierowca daewoo nie żyje. Nieprzytomny 84-letni mieszkaniec gminy Somianka został znaleziony przez sąsiadkę w garażu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kiedy mężczyzna opuścił auto doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Pomimo podjętym czynnościom ratowniczym przez członków rodziny, a później ratowników medycznych życia 84-latka niestety nie udało się ocalić.

Śledczy wykonali szereg czynności procesowych zmierzających do szczegółowego wyjaśnienia okoliczności i przebiegu tego tragicznego zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził m.in szkice zdarzeniowe, przeprowadził oględziny pojazdów, jak i obydwu miejsc. Funkcjonariusze przesłuchali świadków. Na polecenie prokuratora ciało 84-latka zostało zabezpieczone w prosektorium w celu wykonania sekcji, która ma przybliżyć do przyczyny zgonu mieszkańca gminy Somianka. Lekarz stwierdzający zgon wykluczył udział osób trzecich.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c