Kierowca z Ukrainy pod zmienioną tożsamością posługiwał się fałszywym dowodem i prawem jazdy

Policjanci z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna, zatrzymali 25- letniego kierowcę, który spowodował kolizję z czterema pojazdami. Mundurowi ujawnili, że posługiwał się on fałszywymi litewskimi dokumentami. W rzeczywistości był to 25- letni obywatel Ukrainy, który od niemal dwóch lat pod zmienioną tożsamością pracował w firmie transportowej.

Fot. Shutterstock

Do nietypowej interwencji doszło w Piasecznie przy ulicy Julianowskiej. Kierowca toyoty z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w cztery kolejno zaparkowane na poboczu pojazdy. Policjanci z tutejszego wydziału ruchu drogowego, nie dali się zwieść i podczas sprawdzania dokumentów sprawcy kolizji, zauważyli „pewną” nieprawidłowość jakościową sprawdzanego litewskiego dowodu osobistego.

Podczas rozmowy z 25- latkiem został poproszony o podanie dokładnej daty urodzenia. I tu pojawił się kolejny problem, bo choć rok i miesiąc się zgadzały, to już dzień narodzin zupełnie nie! Policjanci poinformowali mężczyznę o zatrzymaniu. Dalsze czynności prowadzone przez policjantów z piaseczyńskiej drogówki doprowadziły do ujawnienia ukraińskiego paszportu. Po sprawdzeniu okazało się, że zarówno litewski dowód, jak i prawo jazdy było sfałszowane.

Ustalono także, że 25- letni obywatel Ukrainy wykorzystując nieprawdziwe litewskie dokumenty ,od co najmniej dwóch lat był zatrudniony w jednej z firm transportowych. Sprawą zajęli się obecnie policjanci z wydziału dochodzeniowo- śledczego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c