Kierowcy bmw, który zabił mężczyznę na Sokratesa grozić może dożywocie. Prokuratura generalna chce zmienić kwalifikacje czynu

Kierowcy bmw, który śmiertelnie potrącił mężczyznę na ulicy Sokratesa grozi obecnie maksymalnie do 8 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Generalna chcę jednak zmienić kwalifikację czynu. Gdyby to się udało, kierowcy grozić może nawet dożywocie.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Krystianowi O. przedstawiono zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym za co grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności. Kierowca przyznał się do zarzucanych mu czynów i wyjaśnił że oślepiło go słońce.

Nie zmienia to jednak faktu, że wszyscy eksperci, a także świadkowie potwierdzają, że jechał on bardzo szybko. Dlatego też Prokuratura Generalna chce zmienić kwalifikacje czynu.

Jak informuje Wirtualna Polska, mężczyzna miałby usłyszeć zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Oznacza to, że kierowca przekraczając prędkość w tym miejscu miał godzić się z tym, że może dojść do tragedii.

Kwalifikacje taką stosuje się przy tego typu przestępstwach i już kilka razy to zrobiono. Jeżeli mężczyźnie przedstawiono by nowe zarzuty groziłoby mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.