Kierowcy uważajcie! Działania policji bezpieczny weekend. Na co będą zwracać uwagę policjanci?

W weekend policjanci ze stołecznego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji na ulicach Warszawy prowadzą działania „Trzeźwy kierowca”. W trakcie działań funkcjonariusze będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów, jak również będą reagować na inne przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym. Szczególną uwagę policjanci będą zwracać na kierujących, którzy nie stosują się do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Wzmożone kontrole na drogach prowadzone są głównie w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu. Przypominamy, że zakaz korzystania z telefonu który trzymamy w ręku, dotyczy wszystkich kierujących pojazdami, a więc również rowerzystów. Przy czym „korzystanie z telefonu” to nie tylko rozmowa, zabronione jest również pisanie SMS-ów, przeglądanie Internetu, przewijanie menu, itp.

Pamiętajmy, że rozmawianie przez telefon w czasie jazdy obniża zdolność prawidłowego prowadzenia pojazdu, co przekłada się między innymi na długość drogi hamowania, czy możliwość zachowania bezpiecznej odległości między pojazdami. W myśl ustawy Prawo o ruchu drogowym, kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Zignorowanie tego przepisu może skutkować mandatem w wysokości 200 zł oraz naliczeniem 5 punktów tzw. „karnych”.

W social mediach Komendy Stołecznej Policji co tydzień, będą pojawiały się filmiki pokazujące z jakimi niebezpieczeństwami możemy się spotkać na drodze.

Apelujemy o ostrożność, rozsądek i rozwagę na drodze oraz o przestrzeganie przepisów przez użytkowników dróg.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c