Kino wprowadziło bilety dla zaszczepionych. „Spotkaliśmy się z niewyobrażalnym wręcz atakiem nienawiści”

Kino Helios wprowadziło bilety dla zaszczepionych. Chodziło o to, by zgodnie z przepisami, umożliwić osobom zaszczepionym uczestniczenie w seansach bez względu na limity. Kino spotkało się jedna z taką falą nienawiści, że z pomysłu musiało się wycofać.

Fot. Pixabay

„W ostatnim czasie spotkaliśmy się z niewyobrażalnym wręcz atakiem nienawiści, dotyczącym wprowadzenia przez nas rozwiązania mającego na celu umożliwienie jak największej liczbie Widzów oglądania filmów w bezpiecznym środowisku. Zgodnie z aktualnymi regulacjami prawnymi osoby zaszczepione nie wliczają się do obowiązującego 75-procentowego limitu miejsc w sali, stąd nasz pomysł na wprowadzenie biletów z dopiskiem dla osób zaszczepionych. Jednak liczba obraźliwych wiadomości, z jak najgorszymi życzeniami i nawet pogróżkami, które do nas trafiły, przerosła nas. Nie sądziliśmy, że próba ułatwienia dostępu do kina jak największej liczbie osób wzbudzi aż tak negatywne emocje.

Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację, a także bezpieczeństwo naszych pracowników, którzy bezpośrednio doświadczają wręcz agresji werbalnej, podjęliśmy decyzję o wycofaniu się z pomysłu służącego zwiększeniu liczby dostępnych miejsc w kinach w ramach limitu 75% miejsc” – napisało kino.

Helios dodał, że działanie to nie miało na celu dyskryminowanie kogokolwiek i w salach nie ma wydzielonych miejsc dla zaszczepionych czy niezaszczepionych, a bilety nie różniły się ceną. Dodatkowo podanie danych o szczepieniu nie było obowiązkowe.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c