Klaudia Jachira o kierowcy PolskiBus: „zostawił mnie samą w środku nocy na dworcu przy temperaturze -14 stopni”

Klaudia Jachira, działaczka .Nowoczesnej udziela się na manifestacjach, a w internecie publikuje filmiki z lalką przypominającą Jarosława Kaczyńskiego. Zamieszkała we Wrocławiu kobieta często podróżuje na różne wydarzenia do Warszawy. Podczas powrotu do rodzinnego miasta ze stolicy przydarzyła jej się niemiła przygoda. 

” to Polska właśnie…
Przyzwyczaiłam się już do tego, że moje częste wyjazdy do Warszawy w obronie demokracji, wiążą się z wstawaniem o 4 -5 rano, zarwaniem dwóch nocy, tachaniem wielkiej walizki z lalką po stolicy oraz powrotem nocnym autobusem. Staram się też, by te wyjazdy były jak najtańsze, więc często wybieram Polskiego Busa (PolskiBus.com.) Ale to co mi się przydarzyło podczas ostatniego powrotu do Wrocławia, nie spotkało mnie jeszcze nigdy…11 stycznia, w trakcie wsiadania do ostatniego autobusu o godzinie 23.00, okazało się, że kupiłam bilet zamiast z Warszawy do Wrocławia, to z Wrocławia do Warszawy. Po prostu zmęczenie i chwila nieuwagi. Nie mogłam wymienić biletu, kupić nowego u kierowcy ani w internecie, ani skorzystać z kasy biletowej, bo ta była zamknięta. Autobus był prawie pusty, w środku nie było więcej niż 20 osób. Jednak kierowca nie zgodził się, żebym wsiadła i bez słowa zawahania, zrozumienia zostawił mnie samą w środku nocy na dworcu przy temperaturze -14 stopni.Następny najbliższy autobus był o 6 rano, czyli za 7 godzin.
Co to za przepisy, które pozwalają zostawić samą kobietę na mrozie w środku nocy, podczas gdy Polski Bus odjeżdza w połowie pusty? Przecież ja miałam bilet, wprawdzie w drugą stronę, ale to nie jest tak, że chciałam jechać na gapę. To zwykła znieczulica kierowcy i firmy.
Dobrze, że mogłam liczyć na pomoc przyjaciół z KODu, bo inaczej nie wiem jakby się to skończyło..” – napisała Klaudia Jachira

Napisaliśmy do Polskiego Busa z pytaniem, jak wyglądało zdarzenie z ich perspektywy.

Poniżej jedno z wystąpień działaczki pod Sejmem:

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]