Klinika Budzik obudziła kolejną małą pacjentkę

Fot. Klinika Budzik

Fot. Klinika Budzik

Klinika Budzik gościła dzisiaj z wizytą Premier Ewę Kopacz. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Dnia Pacjenta w Śpiączce, ustanowionego w 2012 roku przez Sejm RP, który jest obchodzony co roku w dniu 18 kwietnia. Premier zwiedziła Klinikę, spotkała się z pacjentami i ich rodzicami oraz personelem Budzika. Na zakończenie otrzymała kwiaty od 10-letniej Weroniki – pacjentki, która w ostatnich dniach wybudziła się tu ze śpiączki.

„Pani Premier, jeszcze jako minister zdrowia, usilnie pracowała, by przeprowadzić Program leczenia dzieci ze śpiączki przez ścieżkę legislacyjną i wpisać go do wykazu świadczeń gwarantowanych z zakresu programów zdrowotnych. Nie możemy także zapomnieć udzielonego wsparcia, gdy walczyliśmy o utrzymanie Kliniki i właściwe finansowanie leczenia pacjentów na początku działalności Budzika (w 2013r.). Teraz mogła na własne oczy zobaczyć efekty tych działań.” – pisze Klinika Budzik na swojej stronie internetowej.

Jutro kolejny etap obchodów Dnia pacjenta w śpiączce i spotkanie wszystkich młodych osób, które wybudziły się w Klinice.

źródło: Klinika Budzik

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.