Klinika Budzik zastosuje eksperymentalną terapię. Nowatorski zabieg z Japonii

Klinika Budzik wprowadza eksperymentalną terapię sprowadzoną z Japonii. Na początek zostanie zastosowana u 4 pacjentów, w tym u 22-letniej Oli Janczarskiej, córki Ewy Błaszczyk, założycielki Kliniki Budzik.

Pokój pacjenta w Klinice Budzik. Fot. klinikabudzik.pl

Pokój pacjenta w Klinice Budzik. Fot. klinikabudzik.pl

Metoda polega na wszczepieniu elektrostymulatora do ośrodkowego układu nerwowego. W 60 proc. przypadków przynosi to poprawę stanu pacjenta. Prof. Isao Morita, który jest współtwórcą tej metody przybył wczoraj do Polski.

„Metoda elektrycznej stymulacji rdzenia kręgowego i mózgu ma zastosowanie w wielu chorobach, jednak w przypadku śpiączki daje szansę chorym, którym nic wcześniej nie mogło pomóc” – mówi PAP prof. Wojciech Maksymowicz, neurochirurg, który wraz z prof. Isao Moritą będzie przeprowadzał zabiegi wszczepienia elektrostymulatora.

Dodaje, że efekt nie jest natychmiastowy. Elektrostymulator poprawia przepływ krwi, co sprzyja procesom naprawczym.

22-letnia Ola Janczarska, 16 lat pozostaje w stanie minimalnej świadomości. Poza nią terapii zostanie poddana kobieta, która przebywa w podobnym stanie od dwóch lat, mężczyzna, który doznał niedokrwienia mózgu oraz pacjentka po urazie głowy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c