Klony z Holandii za 600 tys. złotych miały zostać posadzone na „Placu Pięciu Rogów”

Przebudowa Placu Pięciu Rogów została wstrzymana wszystko w związku odkryciem zabytkowego bruku. Jak informuje Gazeta Stołeczna, m. st. Warszawa zamówiła klony z Holandii za 600 tys. złotych do posadzenia właśnie na tym terenie. „Sprawę wysokości drzew na Placu Pięciu Rogów rozstrzygnie specjalistyczna opinia Narodowego Instytutu Dziedzictwa” – czytamy we wpisie Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków

Fot. Wizualizacje UM Warszawa

Aktualnie Wojewódzki Konserwator zabytków wstrzymał prace w związku z odkryciem zabytkowego bruku.

W związku z pojawiającymi się w ciągu ostatnich dni nieprecyzyjnymi wiadomościami informujemy, że wstrzymanie prac na Placu Pięciu Rogów wynikało jedynie z odkrycia zabytkowego bruku, który musiał zostać zbadany.
Wniosek w tej sprawie złożyła jedna z organizacji społecznych i nie było możliwości odmowy podjęcia działań. Prace na przyległych terenach, gdzie nie ma zabytkowego bruku, zostały już wznowione. Na pozostałych fragmentach trwają badania odkrytego bruku, a po ich zakończeniu zostaną podjęte dalsze decyzje.
Sprawę wysokości drzew na Placu Pięciu Rogów rozstrzygnie specjalistyczna opinia Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Forma zieleni nie była powodem wstrzymania prac. Prosimy o niepowielanie nieprawdziwych informacji” – informuje Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c