Kłusownik zabił karmiąca lochę – policja apeluje o pomoc w ustaleniu sprawcy

Fot. KSP

Fot. KSP

Policjanci z Komisariatu w Józefowie, zwracają się z apelem do wszystkich osób mogących pomóc w ustaleniu sprawcy zabicia z broni palnej karmiącej lochy dzika. Do zdarzenia doszło wczoraj na łąkach w pobliżu miejscowości Zakręt.
O zastrzelonym z nieznanej broni dziku, policjantów z Józefowa poinformowali łowczy z jednego z miejscowych kół łowieckich.

Z ustaleń wynika, że kłusownik działał wyjątkowo okrutnie. W miejscu zdarzenia rozsypywane były ziarna kukurydzy, które zachęcały zwierzęta leśne do przebywania w tym miejscu. W pobliżu dzika odnaleziono także skórę zdjętą z młodej sarny. O okrucieństwie sprawcy świadczy również fakt, że odnaleziona locha dzika była w okresie karmienia młodych. A w miesiącach wiosennych obowiązuje całkowity zakaz strzelania do loch.

Rany zwierzęcia wskazują, że zostało ono zastrzelone z broni palnej nieznanego nam obecnie pochodzenia.

W związku z tym zdarzeniem policjanci z Józefowa, którzy prowadzą tę sprawę, zwracają się z apelem do wszystkich osób, mogących pomóc w ustaleniu sprawcy tego przestępstwa o pilny kontakt z Komisariatem Policji w Józefowie.

Przypominamy, że kłusownictwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.