Kobieta potrącona przez ciężarówkę. Jej stan jest ciężki

Dyżurny otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszej w Kuranowie. 36-latka została potrącona przez samochód ciężarowy, z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala. Być może, gdyby kobieta miała odblaski do tragedii by nie doszło.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

W poniedziałek wieczorem do Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu kobiety przez samochód ciężarowy. Do zdarzenia doszło w Kuranowie, w miejscu, gdzie droga nie jest oświetlona.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący ciężarówką zauważył jedną kobietę bez odblasków, którą zdążył ominąć. Po kilkudziesięciu metrach mężczyzna zauważył kolejną kobietę na jezdni, ta także nie posiadała elementów odblaskowych. Kierowca próbował ominąć 36-latkę, jednak z uwagi na jej słabą widoczność nie zdążył i uderzył w nią. Kobieta z ciężkimi obrażeniami ciała trafiła  do szpitala.

W Komendzie Powiatowej Policji w Żyrardowie prowadzone jest postępowanie, które wyjaśni jaka była przyczyna wypadku i kto zawinił. Sytuacja ta jednak pokazuje, że piesi powinni bardziej zadbać o swoje bezpieczeństwo, szczególnie po zmroku i zakładać odblaski, które pozwalają zwiększyć widoczność nawet do kilkudziesięciu metrów.

Autor: st. asp. Agnieszka Ciereszko


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.