Kobieta wpadła do Wisły. Wir wciągnął ją pod wodę

1 sierpnia przed godziną 23 w nocy sierż. sztab. D. Michalski i sierż. sztab. P. Skiba poinformowani przez dyżurnego jednostki, spieszyli na pomoc. Policjanci otrzymali informację o osobie w wodzie w okolicach mostu Łazienkowskiego. Słaba widoczność i opady deszczu nie sprzyjały poszukiwaniom.

Fot. Policja

W pierwszej chwili wodniacy nie byli w stanie potwierdzić informacji, którą otrzymali od dyżurnego. Nurt rzeki bowiem nie niósł ze sobą nikogo. Jednak doświadczenie pracy na wodzie kazało policjantom dokładniej przyjrzeć się okolicy. Okazało się bowiem, że osoba będąca w wodzie pod mostem Łazienkowskim trafiła na silny wir, który utrzymał ją chwilę by następnie puścić już bezwładnie dryfującą i co chwilę zanurzającą się pod wodę.

Policjanci skrajnie wyczerpaną kobietę, z silnymi dreszczami wyciągnęli na pokład łodzi i natychmiast udzielili pomocy przedmedycznej. Wodniacy po dopłynięciu na brzeg wspólnie z załogą straży pożarnej monitorowali czynności życiowe kobiety będącej w stanie hipotermii i przekazali przybyłej na miejsce załodze pogotowia ratunkowego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c