Kobieta została oblana kwasem. Ruszył proces ws. makabrycznej zbrodni

Rozpoczął się proces w sprawie zlecenia oblania kwasem 75-latki z Pragi. Oskarżeni o makabryczną zbrodnie zostały trzy osoby, które zdaniem prokuratury były zleceniodawcą, kierowcą i wykonawcą. 

Sytuacja miała miejsce w marcu 2014 roku. 75-letnia mieszkanka bloku przy ulicy Hallera w Warszawie została oblana w windzie kwasem siarkowym. Następnie sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, a wszystko zarejestrowała kamera. Kobieta została zabrana do szpitala i tam wkrótce zmarła. Jak wykazała sekcja zwłok, Anna O. zmarła w wyniku powikłań po poparzeniu dróg oddechowych kwasem siarkowym.

Według prokuratury sprawcą zdarzenia mógł być Maciej M., sąsiad ofiary, który miałby zlecić zabójstwo z powodu konfliktu z kobietą. Jednak zgromadzone dowody do tej pory nie pozwalały na przedstawienie mu zarzutów. Również antropologiczna ekspertyza wykluczyła, aby był on osobą zarejestrowaną przez monitoring. Śledztwo dopiero udało się zakończyć po zeznaniach Karoliny K., dzięki której udało się zatrzymać powiązane ze zbrodnią osoby. Prawdziwość jej słów została potwierdzona wariografem. Kobieta jednak zmarła niedługo po skierowaniu do sądu aktu oskarżenia.

Ostatecznie 28 stycznia odbyła się pierwsza rozprawa w Sądzie Okręgowym w Płocku, następna miała miejsce dzień później. Akt oskarżenia objął trzy osoby: Macieja M., który oskarżony został o zlecenie zabójstwa sąsiadki, Piotra G., oskarżonego o przyjęcie zlecenia i oblanie kobiety kwasem, a także Adama J., który zdaniem śledczych odpowiedzialny był za transport sprawcy i pomoc w ustaleniu miejsca pobytu ofiary. Najbliższa rozprawa ma odbyć się 9 lutego. Łącznie sąd zaplanował przeprowadzenie sześciu rozpraw.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c