Kobieta została przewieziona do szpitala oddalonego o 170 kilometrów! „Zapaść w opiece zdrowotnej”

Pacjentkę z okolic Ostrołęki, do której w niedzielę wieczorem wysłano karetkę, zabrano do szpitala oddalonego aż o 170 kilometrów do Łosic, miejscowości tuż przy granicy z Białorusią. Zdaniem dyrektora ostrołęckiego Meditransu jest to kolejny dowód na zapaść w opiece zdrowotnej. 

Fot. Paweł Skraba /REPORTER

Sytuacja miała miejsce w okolicach Ostrołęki. Jak informuje portal moja-ostrołęka.pl, do kobiety mieszkającej w okolicach Kadzidła w niedzielę wieczorem wezwano karetkę. Niestety, w okolicy znajdowała się jedynie karetka z Myszyńca, która zamiast zabrać ją do Ostrołęki, przewiozła chorą do placówki w Łysicach. Jest to miejscowość oddalona o około 170 kilometrów, na granicy z Białorusią.

Ponadto, ambulans wrócił na miejsce dopiero następnego dnia. Oznaczało to, że na wypadek nagłego wezwania nie byłaby dostępna żadna karetka na terenie gminy. Jak przekazał w rozmowie z portalem dyrektor ostrołęckiego Meditransu, powodem przewiezienia kobiety tak daleko był brak miejsc w szpitalu w Ostrołęce. Uważa jednak, że to było kompletnie bez sensu i możliwe było przewiezienie kobiety do bliższej placówki, chociażby tymczasowego szpitala w Ostrołęce.

„Pacjentów z Radomia eksportuje się obecnie do Ostrołęki, a tych z naszego regionu wysyła do placówek oddalonych o wiele kilometrów. To niewyobrażalny chaos, który naraża zdrowie mieszkańców.”

-dodaje dyrektor Meditrans. Zwrócił uwagę na to, że taka sytuacja jest kolejnym dowodem świadczącym o  ogromnej zapaści w opiece zdrowotnej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c