Kochasz stare kamienice? Nie może Cię tam zabraknąć!

Już dziś, 27 grudnia, o godz. 18:00 w Muzeum Warszawskiej Pragi przy ul. Targowej 50/52 odbędzie się spotkanie, na którym zostanie zaprezentowana publikacja pod tytułem „Poradnik dobrych praktyk architektonicznych.< Praga-Północ. Praska kamienica”.

Fot. Pixabay

Poradnik został przygotowany przez stowarzyszenie „Porozumienie dla Pragi”. Jak piszą we wstępie autorzy „To przewodnik po praskim dziedzictwie architektonicznym oraz zbiór pomysłów na jego ochronę dla inwestorów, prywatnych właścicieli, wspólnot mieszkaniowych,urzędników i administratorów budynków należących do miasta, ale i dla mieszkanek i mieszkańców”.

W pracy poruszona została tematyka związana z remontami praskich kamienic wybudowanych w okresie 1860-1939. To nie tylko publikacja prezentująca dobre i złe rozwiązania, ale przede wszystkim przewodnik po całym procesie inwestycyjnym, procedurze dotacji na remonty zabytków oraz przystępne i bogato ilustrowane źródło wiedzy nt. historii i teraźniejszości praskich kamienic.

Publikacja powstała dzięki finansowemu wsparciu M. st. Warszawy, a konkretnie dzięki Biuru Stołecznego Konserwatora Zabytków.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.