Kolejna awantura z ZDM. Tym razem na Woli! Radni przedstawili 8 propozycji. ZDM wybrał najprostszy: zamknięcie… Reaguje Burmistrz Woli

Kolejna awantura wybuchła po decyzji Zarządu Dróg Miejskich, tym razem na Woli, gdzie urzędnicy mimo jednogłośnej decyzji Radnych oraz Mieszkańców zamknęli zjazd z al. Prymasa Tysiąclecia w ulicę Czorsztyńską. Radni przedstawili 8 propozycji zmian. ZDM jednak żadnej nie przyjął i zdecydował o zamknięciu. Teraz generuje to gigantyczne korki w samej al. Prymasa Tysiąclecia. Kierowcy muszą czekać do skrętu nawet 5 zmian świateł. Reaguje Burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Do sprawy odniósł się burmistrz Wolu Krzysztof Strzałkowski:

 

Wszyscy Radni z Woli są przeciwko zamknięciu zjazdu w ulicę Czorsztyńską. Jak mówią przedstawili Zarządowi Dróg Miejskich 8 propozycji. ZDM wybrał swoją zamknięcie. Mieszkańcy stoją teraz w dużych korkach do skrętu w ulicą Górczewską. Korek tworzy się w samej al. Prymasa Tysiąclecia generując poważne zagrożenie w ruchu drogowym na tak ważnej trasie.

[Radni KO przeciw zamknięciu ul. Czorsztyńskiej!]

W załączeniu stanowisko klubu radnych Koalicji Obywatelskiej ws. zamknięcia zjazdu z Alei Prymasa Tysiąclecia w ul. Czorsztyńską.
Zarząd Dróg Miejskich zamiast rozwiązać problem z bezpieczeństwem drogowym w tym rejonie idzie po najmniejszej linii oporu i zjazd po prostu zamyka uniemożliwiając mieszkańcom swobodny dojazd do ich domów.
Nie ma zgody radnych na działania ZDM w oderwaniu od potrzeb mieszkańców!
Będziemy wnioskować o przyjęcie stanowiska w tej sprawie przez całą Radę Dzielnicy!”  – pisze Adam Matusik – Radny Dzielnicy Wola
Nie poddajemy się i działamy. Nie zgadzamy się na działania Zarząd Dróg Miejskich Warszawa niezgodne z wolą mieszkańców” – pisze Urszula Kęcik-Staniszewska – Wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Wola

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c