Kolejna kultowa postać odchodzi z Radiowej Trójki. Czy to koniec pewnej epoki?

Polskie Radio Program Trzeci po raz kolejny straciło kultowego i wieloletniego współpracownika. Marek Niedźwiecki dołączył do grona osobistości, które opuściły Radiową Trójkę.

fot. Wikipedia

Marek Niedźwiecki postanowił opuścić Radiową Trójkę po aferze związanej z listą przebojów. Konsekwencją jego decyzji jest wycofanie się Dawida Podsiadły, Zbigniewa Preisnera i Tomasza Organka z dalszej współpracy z rozgłośnią.

Niedźwiecki to kolejna osoba, która odeszła z Trójki. Zbigniew Preisner, komentując powstałą sytuację, powiedział krótko: „Nasza Trójka już nie istnieje”.

Powodem, dla którego Marek Niedźwiecki zdecydował się odejść, było podważenie przez dyrekcję Programu Trzeciego wyniku notowań Listy Przebojów, na której pojawił się najnowszy utwór Kazika: „Twój ból jest lepszy niż mój”.

Kontrowersyjna sytuacja miała miejsce po zakończeniu piątkowego notowania „Listy Przebojów Trójki”, z którego wynikało, że pierwsze miejsce zajął najnowszy utwór autorstwa Kazika.

Zważywszy na jego przekaz, który nawiązywał do sytuacji pandemii i lekceważenia obowiązujących obostrzeń przez czołowego polityka partii rządzącej, dyrekcja Trójki podważyła decyzję i wydała oświadczenie. Głos w sprawie zabrał dyrektor-redaktor naczelny Tomasz Kowalczewski:

Podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy. W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania. Wyrażamy ubolewanie i przepraszamy wszystkich słuchaczy za zaistniałą sytuację.

Na temat odejścia Marka Niedźwieckiego wypowiedział się Zbigniew Preisner, który zamieścił wpis na portalu społecznościowym:

https://www.facebook.com/219716348081/photos/a.10154083526778082/10159823799728082/?type=3

Emocjonalny komentarz w tej sprawie wydał również Dawid Podsiadło, który podkreślił, że Trójka zawsze miała dla niego szczególne znaczenie, zwłaszcza pasmo poświęconej kultowej liście, którą śledził od pierwszych lat życia. Jak zaznaczył, w momencie, w którym polityka zakradła się do radia, jego utwory nie powinny być grane, dopóki nie powróci wolność, z jakiej słynęło to radio.
Wisienką na torcie jest zerwanie współpracy zespołu ORGANEK z Radiową Trójką, którego założyciel nie zgodził się na interwencje o charakterze politycznym i ograniczanie wolności słowa.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c