Kolejna osoba dołącza do ruchu Szymona Hołowni! To dziennikarz sportowy!

Kolejnym członkiem ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni jest Tomasz Zimoch, poseł i dziennikarz sportowy. Do Sejmu dostał się z list Koalicji Obywatelskiej, którą opuścił w marcu tego roku.

Fot. Warszawa w Pigułce

Koło Parlamentarne Polski 2050 powiększa się. Właśnie dołączył do niego kolejny poseł, Tomasz Zimoch. Wcześniej nie był on członkiem żadnej partii politycznej. Dopiero dwa lata temu zdecydował się startować do Sejmu, z list Koalicji Obywatelskiej. Otrzymał wtedy ponad 47 tysięcy głosów.

2 marca Zimoch podjął decyzję o opuszczeniu klubu Koalicji Obywatelskiej. Teraz poinformowano, że postanowił dołączyć do ruchu Szymona Hołowni. Sam również zabrał w sprawie swojej decyzji głos.

„Dołączam do Polski 2050, bo chcę zostawić moim dzieciom Polskę, z której będę dumny.  Chcę Polski demokratycznej, praworządnej i innowacyjnej. Aby móc ten cel zrealizować, niezbędna jest przebudowa centrum polskiej sceny politycznej. Wierzę, że Polska 2050 będzie liderem takiego nowego politycznego centrum”

-powiedział. Obecnie Koło Parlamentarne Polski 2050 liczy pięcioro parlamentarzystów. Jest to Hanna Mucha, Paulina Henning-Kloska, Hanna Gill-Piątek, Jacek Bury i właśnie Tomasz Zimoch.

Tomasz Zimoch jest z wykształcenia jest dziennikarzem. Przez 38 lat pracował w Polskim Radiu. Jest bardzo cenionym komentatorem sportowym, relacjonował między innymi mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej i mecze ekstraklasy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c