Kolejna sieć chce sprzedawać testy na przeciwciała COVID-19!

Sprzedaż testów na przeciwciała COVID-19 w sieciówkach stała się w ostatnim czasie bardzo popularna. Teraz kolejny supermarket gotowy jest na taki krok. Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, chodzi o sieć Carrefour.

Fot. Shutterstock

Do sieci Biedronka w Polsce trafiły testy serologiczne na przeciwciała COVID-19. Od pierwszego dnia cieszyły się ogromną popularnością. Do tego stopnia, że w większości placówek wyprzedały się w ekspresowym tempie. Również Lidl jest gotowy podjąć takie kroki w najbliższym czasie. I jak się okazuje, nie tylko.  Jest już następna firma, chcąca sprzedawać produkt w swoich sklepach!

Jak podał portal Wirtualnemedia.pl, również sieć super i hipermarketów Carrefour chce wprowadzić do swoich sklepów testy potwierdzające obecność przeciwciał wirusa SARS-CoV-2.

„Obecnie szukamy odpowiednich ofert na rynku.  Naszym celem jest zaoferowanie klientom jakościowych, pewnych produktów, posiadających odpowiednie certyfikaty, i jak tylko będzie to możliwe, wprowadzimy je do naszej oferty.”

– przekazano w komunikacie skierowanym do serwisu.

Natomiast o sprzedaży testów w sklepach nie wypowiadają się pochlebnie eksperci i rząd. Zdaniem Ministerstwa Zdrowia, sklep to nie miejsce dla chorych, a ruch ten może spowodować dodatkowe ogniska zakażeń w sieciówkach. Dodają też, że test nie wykrywa obecności wirusa, a jedynie możliwy kontakt lub już przebyte zakażenie i nie można uznawać go za pewny. Dlatego wydano wczoraj apel o zachowanie szczególnej ostrożności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c