Kolejna szczepionka na COVID-19! Może zostać dopuszczona do użytku jeszcze w tym roku!

Jak informuje niemiecki rząd, pokłada on duże nadzieje w produkcji szczepionek koncernu CureVac. Preparat na koronawirusa powinien być dopuszczony do użytku już w trzecim kwartału tego roku. 

Fot. Shutterstock

W lutym koncern CureVac przedłożył Europejskiej Agencji Leków wstępne dane do procesu zatwierdzenia swojej szczepionki na wirusa SARS-CoV-2. Firma spodziewa się akceptacji do końca czerwca tego roku. Preparat jest oparty na technologii mRNA, czyli tej samej jak szczepionki koncernu Pfizer/ BioNTech czy Moderna.

Jak podkreśla komisarz niemieckiego rządu ds. szczepień, produkt powinien zostać dopuszczony do użytku jeszcze w trzecim kwartale 2021 roku. Władze kraju pokładają bardzo duże nadzieje w produkcji preparatu CureVac. Christoph Krupp dodaje, że powinna ona wnieść bardzo istotny wkład w podaż Niemiec, ale i Europy i całego świata.

Również na temat szczepionki wypowiedziała się podczas wczorajszej konferencji kanclerz Niemiec Angela Merkel. Zaznaczyła, że w przypadku produkcji tych szczepionek celem jest przede wszystkim zmniejszenie zależności od dostaw z innych krajów i zapewnienie produkcji na terytorium Europy, tak aby uzyskać wystarczającą ilość szczepionek w Unii.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c